E-MOCNI bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wasilków, żeby przekonali się, w ilu sytuacjach na co dzień może im się przydać internet. Przygotowaliśmy zestaw szkoleń z myślą o różnych grupach mieszkańców, pomyślany tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W zależności od potrzeb można zdobyć wiedzę z obszaru finansów, edukacji, pracy i rozwoju zawodowego, relacji z bliskimi, edukacji, życia codziennego, zdrowia, ale też tematów związanych z odpoczynkiem i hobby, religią i potrzebami duchowymi oraz zaangażowaniem obywatelskim.

Nie umiesz obsługiwać komputera, zrób pierwszy krok!

Mamy też coś dla osób, które nie zaczęli swojej przygody z technologiami. Projekt e-Mocni, to świetna okazja, żeby zacząć. Dla tych osób przygotowaliśmy specjalne szkolenia pt.: „Pierwsze kroki z komputerem”. Podczas szkolenia dowiesz się, jak jest zbudowany komputer,  jak go bezpiecznie włączyć i wyłączyć, jak działa klawiatura i mysz komputerowa czy drukarka, jak zacząć korzystać z komputera i internetu: założyć konto mailowe, wysyłać maile, tworzyć, zapisywać i wysyłać własne dokumenty. Szkolenie to może być też pierwszym krokiem do skorzystania z pozostałych szkoleń w ramach projektu e-Mocni.
Wszystkie szkolenia w projekcie e-Mocni są bezpłatne. Mogą z nich skorzystać wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, które mieszkają na terenie gminy. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń?

Wszystkie szkolenia w projekcie e-Mocni łączą teorię z praktyką. Od razu po szkoleniu można też bez kłopotu skorzystać ze zdobytych umiejętności.

Zapraszamy na szkolenia stacjonarne. Informacje i zapisy: Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie, ul. Białostocka 19, Tel. 857185232, mail:  mbpwasilkow@home.pl. Szkolenia odbędą się w bibliotece.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Wasilków dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat szkoleń: http://e-mocni.org.pl/

Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. 

Źródło: UM w Wasilkowie