Dzień Pluszowego Misia w Szkole Filialnej w Sochoniach

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Filialnej w Sochoniach

25 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień był pełen radości i uśmiechu. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły w towarzystwie swojego pluszowego ulubieńca.

Dzieci z klasy 1 i 0 zapoznały się z historią pluszowego misia, słuchały opowiadań z książki „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” i „Kubuś Puchatek” oraz prezentowały swoje talenty plastyczne przy wykonywaniu portretu misia. Dzieci śpiewały także piosenki o misiach. Następnie odbyła się wesoła zabawa na sali gimnastycznej. Na początku odbyła się Parada Misiów. Były tańce, konkursy, zawody sportowe i dyskoteka z Misiem.

Dzieci układały także puzzle, rozwiązywały zagadki o Misiu. Podczas wspólnej zabawy dzieci wykazały się doskonałą wiedzą, zręcznością i szybkością. Wiele radości i uśmiechu sprawiły uczniom zdjęcia w fotobudce z Misiem. W przerwie zabawy mogły skosztować słodkich przysmaków Misia. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie naszej zabawy.
Wszyscy uczestnicy Dnia Misia w klasie 1 i 0 otrzymali piękne dyplomy i ordery Przyjaciela Misia.

Klasa 2 i 3 poznawała  ciekawostki o niedźwiedziach oraz historię ustanowienia Dnia Pluszowego Misia, oglądając prezentację na youtube. W toku zajęć plastycznych powstały interesujące prace z włóczki, futerka i innych materiałów. Dzieci chętnie się fotografowały z wykonanymi przez siebie portretami Misiów. Przyniesione z domu pluszaki towarzyszyły nam na wszystkich lekcjach. „Łatwiej jest się uczyć w takim towarzystwie!”- zgodnie stwierdziły dzieci.

W związku z Dniem Misia w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój ulubiony miś”. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był wspaniały.

Źródło: Szkoła Filialna w Sochoniach

Skip to content