Dzień Otwarty w SP 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

5 marca po południu szkoła otworzyła swe podwoje dla tych, którzy chcieliby obejrzeć sale lekcyjne, poznać nauczycieli, zapoznać się z ofertą kształcenia. Rodzice mogli się wiele dowiedzieć podczas spotkania z panią Dyrektor.

Tymczasem przyszli czwarto- i pierwszoklasiści  pod opieką naszych uczniów zwiedzali szkolne pracownie. Zanim jednak wyruszyli na dość długą wędrówkę, obejrzeli występy obecnych  uczniów klas I, którzy zaśpiewali wesołe piosenki i odegrali w mistrzowski sposób „Rzepkę” Juliana Tuwima. Po maluchach wystąpiły dziewczęta z klasy Va ze swoim układem tanecznym. Wszyscy mogli podziwiać ich sprawność i wyczucie rytmu.

W roli przewodników świetnie sprawdzali się nasi uczniowie – gospodarzami i „oprowadzaczami” były nawet dzieci z klasy I. Kto w końcu najlepiej zna tajemnice szkoły i potrafi porozumieć się z innymi dziećmi? Mimo wszystko niektórzy goście byli lekko onieśmieleni – ostrożnie wchodzili do klas, nie wiedząc, co ich tam czeka. A tam – niespodzianki: własnoręczna produkcja kolorowych slime’ów, śpiewanie piosenek po angielsku, kalkowe rysunki, gry i zabawy słowne, logiczne, matematyczne, przeistoczenie w pirata, scrabble po angielsku, żywe patyczaki, możliwość przeniesienia się w czasie i walki na miecze, a potem powrót do przyszłości oraz sterowanie robotami. Był też pokaz karate, zabawy sportowe na hali.

Na spragnionych czekały własnoręcznie wyciskane, ekologiczne soki owocowo-warzywne. A po długiej i męczącej wędrówce można było pożywić się goframi, których apetyczny zapach roznosił się po całej szkole.

Wycieczka z pewnością zapewniła przyszłym uczniom wiele atrakcji. Liczymy, że nasza szkoła spodobała się im i ich rodzicom. Zapraszamy do nas od września!


Źródło: SP 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie