Dzień Flagi w przedszkolu „Słoneczne” w Wasilkowie

„Barwy Ojczyste” Cz. Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość
Biel – serce czyste…
Piękne są nasze barwy ojczyste.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu jest to zawsze szczególny dzień. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do tego święta: poznawały symbole narodowe, uczyły się hymnu narodowego, wierszy „Barwy Ojczyste” i „Katechizmu polskiego dziecka”. Każdy przedszkolak samodzielnie lub z niewielką pomocą swoich pań wykonał flagę Polski.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień 30 kwietnia 2024 r., wszystkie przedszkolaki i panie przyszły ubrane na biało – czerwono, a dzieci z grupy IV i V pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, przygotowały uroczysty występ dla całego przedszkola. Pani Dyrektor Bożena Stasiełuk przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego świętowania. Przypomniała naszym wychowankom, że o symbole narodowe trzeba dbać i je szanować. Cała społeczność naszego przedszkola odśpiewała hymn narodowy.

Następnie w barwach biało – czerwonych przemaszerowaliśmy ulicami Wasilkowa, by na koniec odwiedzić Urząd Miejski w Wasilkowie. Na ręce Pani Burmistrz złożyliśmy flagi Polski, wykonane przez naszych wychowanków. Chcemy tu nadmienić, że w ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej ojczyzny.

Dzień Flagi w przedszkolu „słoneczne” w Wasilkowie

Autorzy: mgr I. Dowgier, mgr D. Szejnoga

Skip to content