Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021

Szanowni Państwo, niezmiernie miło nam ogłosić nabór wniosków o dofinansowanie projektów kulturalnych w Gminie Wasilków w związku z realizacją projektu „Nowy start w kulturę” w ramach programu „Dom Kultury+” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje przygotowanie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Wasilków, która dostępna jest na naszej stronie pod adresem https://bit.ly/2TIwmoA. Druga natomiast składa się z realizacji od 3 – 7 inicjatyw lokalnej społeczności. Nabór skierowany jest do osób indywidualnych i grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne. Jeśli posiadasz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną to program jest zdecydowanie dla ciebie.

Celem konkursu jest wybór inicjatyw kulturalnych skierowanych do mieszkańców gminy Wasilków. W ramach inicjatyw możliwe jest zorganizowanie np. warsztatów kreatywnych, warsztatów artystycznych czy zajęć manualnych. Szczególnie docenione zostaną działania:

a) skierowane i angażujące młodzież z naszej gminy

b) skierowane i angażujące osoby niepełnosprawne z naszej gminy

c) polegające na zaplanowaniu oraz zagospodarowaniu terenu wokół nowej siedziby MOAK-u

d) mające na celu zachowanie od zapomnienia lokalnej tradycji, zwyczajów i historii.

Pragniemy aby rozpoczęte inicjatywy w ramach konkursu były kontynuowane po zakończeniu realizacji projektu.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie w zakładce na stronie moakwasilkow.pl/pliki-do-pobrania/

Skip to content