Dofinansowanie na Otwarte Strefy Aktywności

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Wasilków w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019” otrzyma dofinansowanie na utworzenie dwóch Otwartych Stref Aktywności. 

Pierwsza z nich powstanie przy ulicy Kruczej w Wasilkowie i będzie miała wielkość 625 m2. Druga OSA powstanie przy ul. Kościelnej w Sochoniach w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i będzie zajmować teren o powierzchni 800 m2. Całkowity koszt realizacji obu inwestycji to 199 852,57 zł brutto z czego dofinansowanie 50 % (blisko 100 tys. zł.) Gmina otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inwestycje zakładają utworzenie zewnętrznej siłowni plenerowej wraz ze strefą fitness, urządzeń sprawnościowych dla dzieci i młodzieży oraz strefy relaksu. Postawiony zostanie również stolik do gry w chińczyka. Wszystkie urządzenia terenowe będą przeznaczone dla użytkowników w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej – dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Zakres inwestycji obejmuje także montaż małej architektury (ławeczki, kosze, tablica informacyjna, itp.) oraz utworzenie rabatek wraz z nasadzeniem trawy i roślin ozdobnych. Ogólnodostępna, bezpłatna strefa sportowo – rekreacyjna będzie miejscem rozwoju aktywności fizycznej oraz korzystnie wpłynie na wzrost integracji społecznej. Cieszymy się że wnioski napisane przez pracowników Urzędu, spotkały się z uznaniem i akceptacją Ministerstwa. Przed nami podpisanie umowy, projekt, przetargi oraz realizacja, a więc do dzieła!

Źródło: UM w Wasilkowie