Dni otwarte w naszym przedszkolu

W dniach 7 i 14 czerwca odbyły się dni otwarte w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie. Dzieci nowoprzyjęte wraz z opiekunami miały okazję zwiedzić budynki przedszkola przy ulicy Sienkiewicza i Polnej oraz punkty przedszkolne w Jurowcach i Sochoniach.

Osoby, które przyprowadziły w tych dniach swoje pociechy miały okazję poznać kadrę pedagogiczną, zadać nurtujące ich pytania i posłuchać jak wygląda praca z małymi dziećmi. Omówiona została wyprawka młodego człowieka i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach dotyczących między innymi rozstań z dzieckiem.

Należy pamiętać, że adaptacja w przedszkolu dla niektórych dzieci bywa czasami bardzo trudna. Dobrym rozwiązaniem jest więc udział w dniach otwartych, które są organizowane w placówce. Dzieci mają wówczas okazję poznać się wzajemnie poprzez wspólną zabawę, ale również oswajają się z nowym miejscem.

Aby ułatwić dziecku adaptację i pobyt w przedszkolu, na początku dobrze jest skrócić czas jego pobytu. Jeżeli to możliwe przez jakiś czas można odbierać dziecko np. po obiedzie. Należałoby ustalić z nim, kiedy czas jego pobytu zostanie przedłużony i w dniu, gdy ma to nastąpić przypomnieć maluchowi, że od teraz będzie odbierane np. po podwieczorku. Zapewniajmy je, że rodzic zawsze przyjdzie, budujmy w nim poczucie bezpieczeństwa. Przedstawmy swemu dziecku piękną wizję pobytu w przedszkolu. To właśnie w nim dziecko poznaje nowych kolegów, uczy się wierszy, piosenek, maluje, tańczy. Rozbudźmy w nim ciekawość i chęć w doświadczaniu tego. Pomogą nam w tym także spacery w pobliże przedszkola, podczas których dziecko może zapoznać się z okolicą, ale także obserwować starszych kolegów wesoło bawiących się wspólnie na przedszkolnym placu zabaw.

Pozwólmy dziecku dużo wcześniej zapoznać się z rzeczami, które ma zabrać ze sobą do przedszkola (kapcie, worek, przytulanka ). Opowiadajmy mu jakie atrakcje czekają go w przedszkolu. Pamiętajmy, że przedszkole jest miejscem gdzie dziecko szybciej rozwija swoją sprawność, nabywa umiejętności, które pozwolą mu na lepszy start w kolejny etap życia, jakim jest szkoła.

Wszystkim przyszłym przedszkolakom życzę udanego startu.

Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie

Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie

Wioleta Kotowicz – Herrera

Skip to content