Dbamy o środowisko – dzieci z punktu przedszkolnego w Sochoniach

Dnia 11 stycznia 2022 roku Izabela Wierzbicka zorganizowała akcję ekologiczną w Punkcie Przedszkolnym „Przedszkolak” w Sochoniach pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” oraz patronatem Green Office.

Zbieraliśmy: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, baterie itp. Zbiórkę poprzedziła prelekcja ekologiczna mająca na celu podniesienie świadomości dzieci na temat złego wpływu elektrośmieci na środowisko. Dzieci dowiedziały się, że zawarte w elektrośmieciach trujące związki chemiczne szkodzą ludziom, zwierzętom oraz środowisku wodnemu oraz powietrznemu. Mogą wywołać liczne problemy zdrowotne takie jak zaburzenia mowy, słuchu oraz wzroku, a także zburzenia pracy serca, nerek czy wątroby.

Dlatego tak niezwykle ważna jest ich utylizacja zorganizowana w odpowiedni sposób. Czym zajmuje się firma, pod której patronatem zorganizowana była akcja, Green Office Ecologic Sp.z.o.o.

Dzięki pomocy rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola oraz społeczności Sochoń udało się zebrać 993 kg elektrośmieci, za co otrzymaliśmy bon w kwocie 150zł., na wykorzystanie go  sklepie internetowych www.sportpoland.com na artykuły sportowe.

Dziękujemy serdecznie Pani sołtys Sochoń Katarzynie Dąbrowskiej za pomoc w nagłośnieniu akcji wśród mieszkańców Sochoń oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie – Pani Annie Fidurskiej za pomoc w wyznaczeniu miejsca na składowanie elektrośmieci.

Zbieramy elektrośmieci

Autor artykułu: Izabela Wierzbicka, Magdalena Andrakowicz

Skip to content