Brąz zmienił się w złoto. SP im. Króla Zygmunta Augusta z wyróżnieniem

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie ponownie została wyróżniona w Edukacyjno-Charytatywnej Ogólnopolskiej Akcji „Tulipany Mocy”. Przed rokiem otrzymała Brązowego Tulipana, tym razem był on już Złoty.

Przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Pro Salute ma na celu zwiększenie wiedzy na temat dystrofii mięśniowej. Ma również zwrócić uwagę i uwrażliwić społeczeństwo na to, że żyją wśród nas osoby z zanikiem mięśni. Symbolem akcji są czerwone tulipany.

Przepiękne kwiaty w czerwonym kolorze wiosną zakwitły przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta. Wcześniej odbył się natomiast specjalny kiermasz i wspólne sadzenie cebulek. Była dobra zabawa, ale też szczytny cel, gdyż pieniądze zebrane podczas akcji zostały przekazane Stowarzyszeniu Pro Salute, które pomaga dzieciom z dystrofią mięśniową.

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie włączyła się już w pierwszą edycję akcji i wówczas została wyróżniona Brązowym Tulipanem. Teraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów zostało nagrodzone Złotym Tulipanem. Statuetka została przekazana podczas specjalnej gali, która była zarazem inauguracją już III Edycji Edukacyjno-Charytatywnej Ogólnopolskiej Akcji „Tulipany Mocy”. SP im. Króla Zygmunta Augusta też weźmie w niej udział, ponieważ to nie nagrody w całym przedsięwzięciu są najważniejsze, a pomoc potrzebującym dzieciom.

Tulipany mocy

Autor: Joanna Piekarska

Skip to content