Biblioteka przedszkolaka – spotkanie warsztatowe z autorem książek Łukaszem Dębskim w Przedszkolu „Słonecznym”

Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie  uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Biblioteka przedszkolaka”. Województwo podlaskie jest jednym z partnerów realizującym projekt. Pierwsze spotkanie warsztatowe poprowadził sam autor i pomysłodawca projektu pan Łukasz Dębski z Fundacji Burza Muzgów.

Nasze przedszkole otrzymało na własność minibibliotekę – kufer
z książkami
, w którym znajdowało się 10 nowości wydawniczych oraz wiele ciekawych pomocy do realizacji programu, chociażby magiczne okulary, które zabierają dzieci w świat wyobraźni.

Pan Łukasz zapoznał przedszkolaki ze wszystkimi tytułami, opowiadał o nich czym wzbudził ciekawość dzieci. Następnie przeczytał wybraną przez dzieci „najstraszniejszą bajkę na świecie” o Gruffalo … i wcale się jej nie bały, były zachwycone! Po wysłuchaniu czytanej książki, dzieci otrzymały arkusze warsztatowe. Musiały poruszyć swoja wyobraźnię i kreatywność tworząc autoportret ze stempelkowych literek oraz dokończyć rysunkiem przygody groźnego Gruffalo.

Spotkanie przebiegło w bardzo twórczej atmosferze, a na koniec spotkania pan Łukasz złożył dedykację w swojej książce „Wierszowanki z podróży dookoła świata”. Projekt będzie realizowany na przestrzeni trzech miesięcy  przez grupę III razem w wychowawczyniami p. Małgorzatą Tercjak i Martą Szczęsnowicz, oraz grupę V z panią Martą Kosior i Justyną Wiszniewską.

Biblioteka przedszkolaka – spotkanie z autorem książek dla dzieci

Autor: Justyna Wiszniewska

Skip to content