Dzień Szalonej Fryzury w przedszkolu „Słoneczne” w Wasilkowie

Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna
jak umiejętność czytania i pisania
i powinniśmy traktować je równorzędnie.
Ken Robinson

21 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w listopadzie 2017 r. Pierwszy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji obchodzono 21 kwietnia 2018 r. Ma on na celu zachęcanie do poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań, rozwijanie swoich zainteresowań, zdolności i umiejętności, a także wyobraźni i twórczego myślenia.

Nasze przedszkole po raz drugi włączyło się w obchody tego wyjątkowego dnia. Z tej okazji 16 kwietnia 2024 r. postanowiliśmy ogłosić „Dniem Szalonej Fryzury”. W tym dniu każdy mógł przyjść do przedszkola ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Rodzice naszych podopiecznych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wyczarowali na włosach dzieci cuda! Dzięki ich pomysłowości na głowach przedszkolaków mogliśmy oglądać zjawiskowe upięcia i skomplikowane konstrukcje. Od samego rana dzieci z dumą prezentowały nowe piękne fryzury. Podziwialiśmy niesamowite oryginalne upięcia, kolorowe irokezy, misternie plecione warkocze, wiele kucyków, koki, zaskakujące dodatki we włosach, a nawet peruki.

Eksperymentowanie z fryzurami bardzo się wszystkim podobało. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność przy wykonaniu szalonych fryzur dzieciom. Z pewnością powtórzymy tę akcję w przyszłym roku. Dzień Szalonej Fryzury uważamy za udany.

Dzień Szalonej Fryzury w przedszkolu „Słoneczne” w Wasilkowie

Autor: Łopato, P Trybułowska

Skip to content